In deze specifieke periode hebben het FabLab ULB (prototyping unit), Beams en de Michel Cremer Stichting bijgedragen aan de collectieve inspanning door beschermende vizieren ter beschikking te stellen aan de eerstelijnsmedewerkers.
Een van de FabLab-coördinatoren is ook Prof. aan de “Ecole polytechnique de Bruxelles” en verantwoordelijk voor de dienst biomedische technologie (Beams). Hij werkt al meer dan 20 jaar samen met het Erasme ziekenhuis en in het bijzonder met de dienst Gastro-enterologie, met Prof. Jacques Devière als diensthoofd.
Gesterkt door een gezamenlijk werk dat twintig jaar geleden werd opgestart door prof. Jacques Devière, – hoofd van de afdeling Gastro-enterologie van het Erasme ziekenhuis en voorzitter van de Michel Cremer Stichting-, hebben deze multidisciplinaire teams, dringend en uit solidariteit, hun vaardigheden ingezet ten dienste van de maatschappij.
In reactie op de dringende oproep tot bescherming, hebben ze samen accessoires ontworpen om zichzelf te beschermen en het risico op besmetting te verminderen voor eerstelijnspersoneel – zowel medische als andere risicogroepen, met name in hun verschillende professionele activiteiten.